Лісниківська сільська рада

Києво-Святошинський район, Київська область

(04598) 9-68-49

Екологічна криза у Лісниках!

31.08.2016

icon-worddocЗаява сільського голови

Олександра Гладуша щодо екологічної кризи,

яка склалася у Лісниках!

Шановні мешканці!

Проведена спеціалістами ГУ ДСНС експертиза вмісту ємкості, яка залишається в протиерозійній лісосмузі, встановила, що в ній міститься до 200 кг ртуті. Безпосередньо біля ємкості рівень забруднення становить 0,84 мг/м³, тому знаходитись біля неї без засобів індивідуального захисту вкрай небезпечно.

На моє особисте прохання (уникаючи бюрократичні формальності), ГУ ДСНС направило бригаду, яка провела попередню демеркуризацію ртуті, розлиту забудовником КГ «Апарт-хаус Шале» (chaale.com.ua) під час переміщення ємкості зі своєї території у лісосмугу. На жаль, забудовник не допустив бригаду ДСНС на свою територію, де тривалий час перебувала ємкість. Тому, який рівень забруднення там – можливо тільки гадати.

Але остаточно зрозуміло, що без повноцінної екологічної санації, проводити будівельні роботи небезпечно, в першу чергу, для самих будівельників, про здачу об’єкта в експлуатацію взагалі не йдеться. Тому, на найближчій сесії сільської ради, яка, можливо, відбудеться 5 вересня, мною буде піднято питання про заборону будівництва, а також буде проведене розслідування, яким чином забудовник отримав ділянку непередбачену для землевідведення.

Правоохоронним органам доведеться встановити, яким чином ртуть потрапила у ємкість, так як встановлено, що зберігання або транспортування ртуті у даному типі промислових ємкостей неможливе. zayava_gladush
Відчуваючи особисту відповідальність за безпеку мешканців Лісників, вважаю радянську практику замовчування недопустимою. Наголошую, що ситуація є небезпечною, але сільська рада вживає всіх необхідних заходів для найшвидшого вирішення екологічної кризи, яка виникла у Лісниках.

Звертаюсь до мешканців, які проживають безпосередньо біля лісосмуги, з проханням не наближатись до ємкості, провести роз’яснювальну роботу серед дітей, а також без нагальної потреби не відвідувати лісосмугу до проведення екологічної санації, про що буде повідомлено. А при перших ознаках отруєння парами ртуті без зволікань звертатись до медичних закладів.
До ознак отруєння парами ртуті відносять: загальну слабкість, відсутність апетиту, головний біль, біль при ковтанні, металевий присмак у роті, слинотеча, набрякання і кровоточивість ясен, нудота і блювота, сильні болі в животі, пронос, запалення легенів, катар верхніх дихальних шляхів, болі в грудях, кашель і задишка, сильний озноб (температура тіла піднімається до 38-40 ° C).

По всім питанням прошу звертатися за телефоном: (04598) 9-68-49

Місцезнаходження ємкості – http://goo.gl/oWH9R5